Your address will show here +12 34 56 78
Materiały i pielęgnacja

Jak dbać o swoje meble ogrodowe…

Technorattan, w przeciwieństwie do rattanu, pokryty jest specjalnym filtrem UV, który chroni meble przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Dzięki tej ochronie meble zachowują swój kolor a plecionka pozostaje elastyczna. Mebel bez takiej ochrony wystawiony na silne światło słoneczne straciłby barwę i zaczął kruszyć się już po pierwszym sezonie użytkowania. Meblom Doram nie straszny również wiatr, deszcz, a nawet śnieg czy mróz. Plecionka jest łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż meble wystarczy spłukać z kurzu wodą z dodatkiem lekkiego detergentu. Polecamy środek Uni marki Doram Design.
Meble z technorattanu nie wymagają szczególnej pielęgnacji, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je preparatem przeznaczonym do czyszczenia i renowacji tworzywa sztucznego. Oczywiście w okresie najbardziej niekorzystnych warunków atmosferycznych sugerujemy ich schowanie lub przykrycie pokrowcem wodoodpornym co przedłuży i trwałość.

Aluminium : Ramy aluminiowe cechuje prosta ale jednocześnie elegancka forma, a przy tym są praktyczne lekkie i bardzo łatwo się je czyści za pomocą wody z detergentem. Do większych zabrudzeń polecamy sprawdzony preparat – Uni.


Stal nierdzewną charakteryzuje wyjątkowa wytrzymałość. Odporne są na wysokie temperatury i wilgoć. Meble wykonane ze stali nierdzewnej są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne niż ich aluminiowe odpowiedniki. Stal nierdzewna jest też cięższa, dzięki czemu meble stalowe są znacznie bardziej masywne. Do czyszczenia stali nierdzewnej polecamy nasz preparat Shine +, który przywróci blask Państwa meblom.


Teak to wyjątkowe drewno egzotyczne, które dzięki dużej zawartości naturalnych olejów i kwasu krzemowego charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, szczególnie w wilgotnym i nieprzyjaznym innym gatunkom drewna środowisku. Jest odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz grzybów. Elementy drewniane powinny być olejowane – pierwszy raz przed pierwszym użyciem, a następnie 3-4 razy do roku. Należy używać wyłącznie oleju przeznaczonego do mebli ogrodowych oraz postępowania zgodnie z instrukcjami danego produktu pielęgnacji. Proponujemy trzy produkty do drewna teakowego: Gent, Whiter i Drymax, które pozwolą znacznie wydłużyć żywotność oraz przywrócić atrakcyjny wygląd elementów wykonanych z tego materiału.


Textilene jest oddychającym włóknem z PVC pokrytym poliestrem, który jest wygodny, długotrwały a przy tym nie wymaga konserwacji. Materiał ten cechuje się wieloma zaletami: jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV, zmywalny, a także ekologiczny.


Wszystkie poduszki szyjemy pod indywidualne zamówienie. Do wyboru mamy 20 akrylowych tkanin outdoorowych. Cechują się najwyższą ochrona przed promieniami UV. Pokryte warstwą teflonu, która chroni je przed zabrudzeniami i pierwszym kontaktem z wodą. Są przyjemne i miękkie w dotyku. Teflon utrudnia łączenie się plam z tkaniną dzięki czemu poszewki łatwo się czyści i dopiera.


Gąbka miękka i sprężysta w dotyku, co daje niesamowite poczucie komfortu. Wydłużona odporność na odkształcanie o 40 % w stosunku do pianek standardowych. Efekt otulenia dzięki wyjątkowej elastyczności i grubości