03 Kwi, 15

Dlaczego warto zorganizować śniadanie Wielkanocne w ogrodzie?


Wielkanoc to czas refleksji. Czas, w którym bez względu na wszystko, razem zasiadamy do Wielkanocnego śniadania, by wspólnie z rodziną celebrować ten dzień. Co prawda wiernych w kościele ubywa, ale my pozostajemy wierni tradycji i święta Wielkanocne celebrujemy tak jak kiedyś.

Wielkanoc to czas refleksji. Czas, w którym bez względu na wszystko, razem zasiadamy do Wielkanocnego śniadania, by wspólnie z rodziną celebrować ten dzień. Co prawda wiernych w kościele ubywa, ale my pozostajemy wierni tradycji i święta Wielkanocne celebrujemy tak jak kiedyś. Może warto jednak nie do końca pozostawać wiernym tradycji i … celebrować Wielkanoc w ogrodzie! Oczywiście pod warunkiem, że pogoda będzie dopisywać..

10848978 958925534117643 7712642150214255165 o

Wiara, a tradycja

Z ogólnopolskich badań wynika, że liczba wiernych stopniowo maleje, ale wciąż stanowi znaczną większość naszego społeczeństwa. Prawdopodobnie jest to również wynikiem dużego zaangażowania włożonego w organizację i celebrację różnych tradycyjnych wydarzeń katolickich. Stąd też typowe święta dla katolików stały się tradycjami, które warto obchodzić. Warto je obchodzić przede wszystkim dlatego, że jest to idealny moment do wspólnego spędzania czasu z rodziną.

Świąteczne akcesoria

Święta to jednocześnie czas, w którym dokonuje się wielu zmian, a także zakupuje się nowe akcesoria do naszego gospodarstwa domowego. Dekorowanie mieszkania w celu przygotowania go do konkretnego wydarzenia zawsze sprawia dużo radości. Szczególnie kiedy jest się nieco młodszym. Czy nie jest tak, że dzieci uwielbiają ubierać choinkę, wieszać w pokoju różne, kolorowe ozdoby, czy po prostu stawiać zająca wielkanocnego na stoliku w pokoju?

Z perspektywy biznesu jest to na pewno jeden z najbardziej opłacalnych okresów. Zainteresowanie tego typu akcesoriami zwiększa się wraz ze zbliżającymi się świętami. Zdaje się, że takie zmiany pozytywnie wpływają również na przygotowanie mentalne do konkretnego wydarzenia.

Okres świąt to przede wszystkim cudowny czas dla dzieci. Dekorowanie i przygotowanie wydarzenia wspólnie z rodzicami zawsze wywołuje wiele uśmiechu na buzi. Bieganie po ogrodzie i szukanie małych, kolorowych jajeczek, czy innych drobnych upominków to świetna zabawa. Przyjemny wystrój na pewno pomoże w zachowaniu pewnego ducha świąt Wielkiej Nocy.

10838251 958925540784309 3349122736524631499 o

Rodzinne ciepło

Święta to przede wszystkim czas wewnętrznego spokoju oraz łagodzenia wszystkich sporów. Nie bez powodu zaprasza się całą rodzinę, tą bliższą, i tą dalszą. Chcemy przecież spędzać czas w ciepłym, rodzinnym gronie i rozmawiać. W gruncie rzeczy rodzina powinna być dla nas najważniejsza. Ciesząc się ze wspólnie spędzonego czasu na pewno poprawimy nasze relacje oraz zbudujemy silne więzi.

Mamy też możliwość zaskakiwać. Możemy usiąść wspólnie na tarasie w ogrodzie. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu samo w sobie jest bardzo przyjemne. Mówi się, że potrawy wtedy smakują lepiej. Warto się temu przyjrzeć. Poza tym mamy okazję do zaprezentowania nowego umeblowania, nowego krzesełka ogrodowego, czy wcześniej wspomnianych dekoracji jak zajączki i jajka. Do wspólnego posiłku podajmy nową, wcześniej nieujawnianą przez nas potrawę znalezioną w internecie. Bawmy się formą świętowania. Mamy bardzo dużo możliwości radosnego spędzania czasu. Bo przecież właśnie o to chodzi w świętach. O podkreślanie potrzeby rozmowy i kontaktu z ludźmi i budowaniu trwałych więzi.

11080702 958925654117631 5924089188307380590 o

Budowanie nastroju

Co zrobić żeby zbudować przyjemną aurę świąt Wielkanocnych? Przede wszystkim należy się zaangażować. Od lat święto to kojarzone jest z malowaniem pisanek, święceniem palemki wielkanocnej i pokarmów, a także z uwielbianym przez dzieci śmingusem-dyngusem.

Wspólne malowanie pisanek to jeden z najprzyjemniejszych obrzędów tego okresu. Radość dzieci jest wtedy nieoceniona. Warto spróbować dawać przykład młodszym. Warto pokazać, że w święta można się jednocześnie dobrze bawić.

Nie zapominajmy o innych dekoracjach, które koniecznie powinny znaleźć się przy naszym Wielkanocnym stole. Jedyną blokadą jest nasza wyobraźnia, co świetnie pokazuje blog myhome. Jeżeli szukacie inspiracji to na pewno warto tam zajrzeć! Być może przypadnie wam do gustu króliczek z serwetek. Warto zaopatrzyć się w gałązki dla nadania klimatu. Bukiet wiosennych kwiatów będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o oddanie klimatu przyjaznej atmosfery jaką wprowadza ze sobą wiosna.

Trochę więcej inspiracji możecie zaczerpnąć ze strony stylowi.pl. Może nie zostaniecie poprowadzeni krok po kroczku, w jaki sposób wykonać daną dekorację, ale hej! – przecież liczy się zaangażowanie i wasz pomysł.

11046518 958925607450969 4422997585590559393 o

Lista polecanych blogów i inspiracji:
http://www.grochemogarnek.pl/2014/04/plan-na-wielkanoc-2014/
http://ugotowani.tv/bardzo-prosta-i-szybka-babka-vel-baba/
http://www.antcook.pl/dania-glowne/
http://www.kuchniailony.pl/2015/03/wielkanoc-ciekawe-przepisy.html
http://www.blogczekolady.pl/
http://kwiatpomaranczy.com/
http://simplyhomeabout.blogspot.com/search/label/ogród
http://wnetrza-ze-smakiem.pl/4-inspiracje-wielkanocne-od-designerow/
http://bloghunter.pl/przejdz/9461
http://bloghunter.pl/przejdz/9459
http://bloghunter.pl/przejdz/9434

_______________________

Daniel Bagiński